Menu

اطلاعات پرواز فرودگاه بجنورد

فرودگاه بجنورد

تلفن : 1 – 32236570  (058)              

دورنگار : 32236574  (058)                                             

صندوق پستی  : 1576/94155

سامانه پیامکی  : 1000000000199    

تلفن گویا:   199

آدرس سایت  bojnord.airport.ir      

درباه فرودگاه بجنورد

اشیاء ممنوعه

قابل توجه مسافرین محترم

بمنظور تأمین امنیت پروازها و رفاه آسایش مسافرین محترم، انتقال اشیاء ذیل به داخل هواپیما ممنوع میباشد. لذا جهت تسریع در امر بازرسی اقلام مذکور را به قسمت بار و یا اشیاء ممنوعه تحویل نمائید.

انواع سلاح گرم

شامل : سلاحهای نظامی – تفنگهای شکاری – ساچمه زن

تذکر : (سلاحهای اسباب بازی که شباهت زیاد به سلاحهای حقیقی دارند را نیز شامل میگردد)

انواع سلاح سرد

شامل : شمشیر – دشنه – کارد سنگری – انواع چاقو – تیغ موکت بری – تیغ جراحی – قیچی – پنچه بوکس و سایر اشیاء مشابه

انواع مهمات

شامل : فشنگها – نارنجکها – موارد منفجره از قبیل تی ان تی – سی 4 – دینامیت – چاشنیهای انفجاری موارد محروقه – آتش زا باروتی انفجاری

انواع اسپریها

شامل : گاز اشک آور – فلفلی – سمی و بی حس کننده

مواد سریع الاشتعال

شامل : بنزین – کپسولهای گاز مایع

طرح های توسعه فرودگاه بجنورد

 

طرحهای توسعه فرودگاه بجنورد شامل:تملک اراضی.توسعه باند. نصب سیستم کمک ناوبری ILS CAT I .ترمینال خارجی و محوطه سازی می باشد که وضعیت فعلی هرکدام از طرحها به شرح ذیل  می باشد:

طرح تملک اراضی: در حال حاضر 60 هکتار اراضی مورد نیاز فرودگاه به طور کامل تحت تملک فرودگاه در آمده و ضمیمه فرودگاه گشته است و به لحاظ هزینه ای در مراحل پایانی تصفیه حساب با مالکین بوده وبخش عمده ای از مالکین که نسبت به تکمیل پرونده و مدارک خود نموده اند موفق به دریافت وجه زمین خود شده اند.

توسعه باند: این طرح نیز به طور کامل به اتمام رسیده و در مرحله اتمام عملیات استریپ سازی (حاشیه دو طرف باند) می باشد.

ترمینال خارجی: در حال احداث بوده و رشد فیزیکی 65 درصدی را دارد.

محوطه سازی:عملیات محوطه سازی جلوی ترمینالهای مسافری در جهت زیباسازی محوطه در حال انجام می باشد و همزمان با اتمام ساخت ترمینال خارجی به اتمام خواهد رسید.

سیستم کمک ناوبری ILS CAT I: عملیات ساخت فوندانسیون این سیستم شروع شده و تجهیزات مورد نیاز نیز پس از خرید وارد ایران شده اند که به محض آماده سازی محل نصب به بجنورد انتقال داده شده و نصب خواهند شد.

 

مراحل کنترل بار و تحویل و بازپس گرفتن آن

 

1- طبق مقررات بین المللی هر مسافر می تواند مجاناً حداکثر تا 30 کیلوگرم بار حمل نماید .برای بار اضافه مسافر باید با توجه به وزن بار و فاصله تا مقصد خود مبلغی بپردازد .توشه همراه برای مسافرین آمریکا به صورت بسته ای محاسبه می گردد . در این مسیر ها بار همراه مجاز برای هر مسافر 2 بسته است به شرط آن که مسافر دارای بلیت تائید شده برای مقصد نهائی خود در یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا حداکثر 24 ساعت یعد از ورود در نقطه میانی باشد که در ایم صورت بسته های وی برای مقصد نهائی پذیرش خواهد شد .

2- حداکثر وزن حمل بار رایگان در پروازهای داخلی برای هر مسافر 20 کیلوگرم می باشد .

3- در صورتی که بخواهید از تسهیلات مخصوص و نرخ های ارزان استفاده کنید باید اضافه بار خود را به صورت غیر همراه (بارنامه ای ) بفرستید ، در غیر اینصورت نرخ اضافه بار شما به صورت همراه مساوی 1% نرخ بلیت درجه یک همان مسیر در ازای هر یک کیلوگرم بار خواهد بود . لطفاً توجه داشته باشید که اضافه بار خود را درمبدأ اعلام نمایید چون در صورت مفقود شدن احتمالی بار و جامه دان ، پرداخت خسارت فقط براساس وزن قید شده در بلیت محاسبه خواهد شد . پس از توزین بار و جامه دان ها دقت نمایید که برچسب های شماره دار بر روی آنها الصاق و رسید آن تحویل شما گردد . چنانچه بار اضافی شما بیش از حد معمول باشد برای استفاده از تخفیف غیر همراه لطفاً قبل از شروع مسافرت با قسمت بار شرکت های هواپیمایی تماس بگیرید .

4- ساک دستی و دیگر بسته هایی را که با خود به داخل هواپیما می برید باید به اندازه کیف دستی بوده و از حد مجاز تجاوز ننماید .

5- در زمان ارایه بلیت و بار به باجه پذیرش باید ساک یا کیف دستی مورد نظر را برای حمل به کابین به مسئول باجه جهت مشاهده تحویل دهید تا در صورت تأیید ، بر چسب مخصوص برروی بسته الصاق شود .

6- اشیائی از نظیر چاقو ، تیغ ، قیچی ، الکل و ... غیر قابل حمل در کیف دستی کابین است . چنانچه هر یک از وسائل فوق را همراه دارید ، آن ها را در چمدان تحویلی به باجه پذیرش قرار دهید .

7- حداکثر وزن مجاز کیف دستی برای حمل به کابین هواپیما ، 4 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115 سانتی متر است .

8- فهرست اشیاء مجاز همراه مسافر که در صورت لزوم می توان آنها را به داخل کابین حمل کرد در بلیت درج شده است . لطفاً به آنها توجه کنید .

 

      آنچه باید درباره اشیاء شکستنی بدانید :

توجه داشته باشید حمل مایعات ، اشیاء شکستنی ، ترشیجات ، مرباجات و هرگونه موادی که موجب آسیب رسانی به بسته های دیگر یا هواپیما شود به صورت بار همراه مجاز نیست و صرفاً وسایل شخصی مسافر به عنوان بار همراه قابل قبول است .وسایل فوق را جداگانه و در جعبه های محکم بسته بندی کنید تا از طریق قسمت بار و براساس مقررات با بسته بندی استاندارد ارسال شود .دقت کنید که بسته های تحویلی سالم باشند . در صورتیکه بسته شما در هنگام تحویل دارای پارگی یا شکستگی باشد ، توسط مسئولین شرکت هواپیمایی برچسب خاصی برآن الصاق می شود که در زمان تحویل ، مجاز به ادعای خسارت نباشید . توجه داشته باشید که اشیاء شکستنی یا ظروف حاوی مایعات را درون جامه دان های خود قرار ندهید . اوراق بهادر ، اشیاء قیمتی ، زیورآلات و ... را در جامه دان های خود قرار ندهید .

 

       در مقصد به یاد داشته باشید :

هنگام دریافت وسایل و اثایه خود ، جامه دان ها و وسایل دیگران را به اشتباه برندارید . گاهی تشابه ظاهری جامه دان ها باعث اشتباه و سرگردانی می شود . به منظور جلوگیری از بروز اشتباه ، شماره رسید جامه دان ها را که بر روی بلیت شما الصاق شده با شماره برچسب های الصاقی روی چمدان مطابقت دهید . چنانچه با نقصان وزن ، خسارت دیدگی یا مفقود شدن جامه دان های خود مواجه شدید ، قبل از خروج از سالن ، مسئولین در واحد امور جامه دان شرکت هواپیمایی مربوطه یا کارکنان شرکت طرف قرارداد را در جریان امر قرار دهید تا اقدامات لازم برای پیگیری بعدی انجام شود . در صورت عدم مشاهده بسته خود در سالن ورودی فرودگاه مقصد ، قبل از خروج از سالن مراتب را به واحد امور جامه دان شرکت هواپیمایی مربوطه اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جست و جو و پیگیری جامه دان یا بسته شما به عمل آید . در صورت مفقود شدن اموال فوق هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد .

 

موقعیت جغرافیایی فرودگاه بجنورد در نقشه گوگل

خدمات سئو وب

طراحی سایت